Tarafından gönderildi: hdbilisim Kategori: Genel Yorumlar: 0

Trabzon tadilat dekorasyon alanında kaliteli hizmet almak isteyenlerin adresi Bir İnşaat Dekor ‘dur. Aklınızda yeni bir ev hayali varken, genellikle yapılması gereken en önemli seçim, yeni bir ev inşa etmek veya mevcut bir mülkü yenilemek arasındadır. Her iki seçeneğin de çeşitli avantajları vardır, doğru seçim neye öncelik verdiğinize bağlıdır. Her iki olasılığın da faydalarını gözden geçiriyoruz.

 Ev Tadilatının Faydaları

Tarihi olan bir ev

Alıcılar, özellikle tanınmış bir mimar tarafından veya tipik bir mimari tarzda tasarlanmışsa, karakter ve tarihi yansıtan bir evde yaşamayı sevdikleri için yeni inşaat yerine genellikle mevcut bir evi tercih ederler. Bu tür evler genellikle yeni bir inşaatta tekrarlanamayan belirli bir atmosfer yayar. Bununla birlikte, eski evlerin genellikle sadece modern konfor sağlamak için değil, aynı zamanda yeni sakinlerin kişisel zevk ve taleplerine uyum sağlamak için de yenilenmeye ihtiyacı vardır. Başarılı bir yenileme, özellikle değerli evler söz konusu olduğunda, yetenekli profesyoneller gerektirir. Bu nedenle hem yenileme hem de yeni inşaat konusunda uzman olan Bir İnşaat Dekor gibi doğru şirketle anlaşmanız çok önemlidir.

Yeni inşaattan daha bütçe dostu

Bir yenileme projesi veya yeni bir ev arasında seçim yaparken bütçe de önemli bir rol oynayabilir. Yeni inşaatın maliyeti genellikle mevcut bir evin tadilatından çok daha yüksektir. Elbette bu, kullanılan malzemeler, bitiş derecesi ve belirli ev gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Ancak, genel bir kural olarak, bina yenilemekten daha pahalıdır.

Yeni inşaattan daha hızlı

Sıfırdan yeni bir ev inşa etmek birkaç yıl alabilir. Mevcut bir evi yenilemenin en büyük avantajı, oldukça hızlı uygulanabilmesidir. Pek çok durumda, özellikle her seferinde bir odayı yenilemeyi seçerseniz, iyileştirmeler sırasında evinizde yaşamaya devam etmek de mümkündür. Ancak, yenilemelerin türüne göre bu durumlar farklılık gösterebilmektedir.

Yeni İnşaatın Faydaları

Yeni inşa edilmiş bir ev seçmenin en büyük ve çoğu zaman belirleyici avantajı, evinizi kendi istek ve taleplerinize göre tasarlama özgürlüğüne sahip olmanızdır. Son derece çağdaş bir mimari stili tercih edenler de genellikle yeni bir ev inşa etmeyi tercih ederler.

Düşük bakım ve enerji maliyetleri

Yeni bir ev genellikle mevcut olan evin tadilatından daha pahalıdır, ancak bu, ev inşa edildikten sonra daha düşük maliyetlerle biraz telafi edilebilir. İlk birkaç yıl boyunca, her şey yepyeni olduğu için bakım maliyetleri mevcut bir eve kıyasla önemli ölçüde daha düşük olacaktır. Günümüzde yeni evler, daha düşük bir enerji faturasına yansıyan yalıtım, enerji verimliliği ve havalandırma açısından da çok katı standartları karşılamalıdır. Tabii ki, binanın mümkün olduğu kadar enerji verimli olması için mevcut bir evde gerekli ayarlamaları yapmak da mümkündür, Bir İnşaat Dekor ile yapılacak restorasyon sonrası yeni yapılan evle aradaki fark minimuma inecek.

Dayanıklılık

Sürdürülebilir ve ekolojik açıdan daha bilinçli bir şekilde yaşamak giderek daha fazla aşikâr hale geliyor. Mümkün olduğunca sürdürülebilir bir şekilde yaşamak istiyorsanız, pasif bir evi tercih edebilirsiniz. Bu tip ev, mümkün olduğu kadar enerji verimli olacak şekilde tasarlanmıştır ve optimum yaz ve kış konforunu hedeflemektedir. Yılın büyük bir bölümünde pasif bir ev, geleneksel bir ısıtma veya soğutma sistemine ihtiyaç duymadan oda sıcaklığında tutulabilir. Aşırı hava koşulları kendini gösterdiğinde, aktif bir ısıtma kaynağına geçmek mümkündür.

Bir İnşaat Dekor olarak Trabzon ilinde hizmet vermekteyiz. Kaliteli malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen tadilat işlemlerimiz uygun fiyatlarla sizlerle. Sitemizde yer alan iletişim numaralarından bize ulaşabilir ve yapmak istediğiniz tadilat hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tadilat işlemleri alanında uzman ustalarımız tarafından gerçekleştirilecek olup uzun yıllar boyu güvenle kullanacağınız şekilde gerçekleştirilecektir. Ayrıca aldığınız hizmet sonrasında da kurumsal kimliğimizle her zaman yanınızdayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir